آیا نیاز به یک متخصص دارید ؟ باما تماس بگیرید! 09130909914

وبلاگ

به روزترین مطالب و آموزش ها در خصوص تعمیرات لوازم ورزشی را در یزدتردمیل میتوانید پیدا کنید

teradmill - راهنمای کار با تردمیل
تعمیرات تردمیل

راهنمای کار با تردمیل

تردمیل یکی از وسایل پیاده روی و دو ثابت است که می توان با استفاده از این وسیله در خانه فعالیت بدنی خوبی را انجام داد. اگر شما روش استفاده از تردمیل را بلد نباشید ممکن است دچار زانو درد و آسیب های دیگر شوید . پس اگر قصد دارید با تردمیل وزن کم کنید بهتر است این مطلب سماتک را دنبال کنید راهنمای کار با صفحه نمایش تردمیل یکی از مهمترین بخش‌های چگونگی استفاده صحیح از این وسیله هوازی است. به طور یقین، از نقطه شروع و زمانی که لباس و کفش ورزشی مناسب به تن می‌کنید و پاهای خود را بر روی سکوی کناری تردمیل قرار می‌دهید،

تردمیل یک وسیله ورزشی است که به نامهای دو برقی، دو درجا یا دو ثابت هم شهرت یافته‌است، تردمیل وسیله‌ای است که امکان دویدن را در فضای بسته فراهم می‌نماید.دستگاه تردمیل که اکثراً موتوردار است، شامل تسمه پهنی است که با چرخش به دور غلطکها بر روی صفحه اصلی امکان راه رفتن و دویدن با سرعت‌های موردنظر را ایجاد می‌نماید. تردمیل در حقیقت شرایط انجام ورزش دو، مادر ورزشها، را در خانه و فضاهای بسته فراهم می‌نماید. تردمیل می‌تواند جهت تمرینات قهرمانی باشگاهی، حرفه‌ای و خانگی استفاده گردد. اکثر تردمیل‌ها دارای سیستم نمایشگر دیجیتالی هستند قدرت موتور، کمترین و بیشترین سرعت، مدت کارکرد، شیب برقی و دستی و حداکثر وزن قابل تحمل شرایط و نوع تردمیل را تعیین می‌نماید. اکثر تردمیل‌ها دارای سیستم نمایشگر دیجیتالی هستند که ضربان قلب، مسافت، کالری، سرعت و زمان را نمایش می‌دهد.تست ورزش تردمیل پیشرفته‌ای است که طبق برنامه‌های تعیین شده ورزش می‌دهد و با الکتروکاردیوگراف کامپیوتری شرایط سلامت قلب و عروق را بررسی می‌نماید.

تردمیل در بیشتر باشگاه‌های ورزشی، که در کنار سایر دستگاه‌های ورزشی می‌باشد. تردمیل یک تسمه دارد که چرخش آن باعث به حرکت درآمدن صفحه این دستگاه می‌شود. به این ترتیب، شما می‌توانید روی آن راه بروید یا حتی بدوید. تردمیل یکی از بهترین و پر کاربرد ترین وسایل ورزشی برای کاهش وزن می باشد.

 

راهنمای کار با صفحه نمایش تردمیل

هر یک از دکمه‌های تردمیل معنای خاصی دارند که با فشردن هر کدام، تردمیل شروع به انجام دستور مورد نظر می‌کند. معمولا این دستورات از طریق نمایشگر قابل مشاهده است، برای مثال: زمانی که مقدار سرعت را افزایش می‌دهید، نمایشگر مقدار عددی آن را نشان می‌دهد.

نمایشگر LCD

تمامی تردمیل‌های موتوری دارای نمایشگر LCD در رنگ‌های آبی، سبز و یا اصلا بدون رنگ هستند. این قسمت از کنسول دستگاه وظیفه نمایش اطلاعات مورد نیاز در زمان اجرا و ذخیره آن بعد از استفاده را دارد. همچنین، اندازه نمایشگر و بزرگی اعداد آن بر حسب برند و مدل تردمیل متفاوت خواهد بود به طور کلی، این اطلاعات به شرح زیر است:

  • سرعت
  • کالری سوزی
  • مسافت
  • شیب
  • برنامه‌های از پیش تعیین شده
  • نرخ ضربان قلب
  • زمان

نکته: تردمیل‌های بدون موتور، صفحه نمایش یا کنسول ندارند.

نکته: به دنبال مدل‌هایی باشید که اندازه اعداد نمایشگر آن به راحتی قابل خواندن باشد.

 

روشن / خاموش

روشن کردن تردمیل توسط دکمه سبز (Start) و خاموش کردن با دکمه قرمز (Stop) انجام می‌شود. همچنین ممکن است با On و Off نیز نام‌گذاری شده باشند.

زمان – Time

هنگامی که تمرین را آغاز می کنید، این دکمه مقدار زمان را ثبت می کند و نشان می دهد که چه مدت پیاده روی کرده اید یا دویده اید. برای بیشتر تردمیل های معمولی بعد از ۳۰ یا ۶۰ دقیقه تمرین حالت خودکار خنک کردن (حالتی در پایان ورزش که بدن را به آرامی خنک می کند، هماند گرم کردن در شروع تمرین) نشوید.

اگر این مورد وجود دارد، لازم است تمرین خود را کمی طولانی‌تر کنید. برای این منظور قبل فشردن دکمه شروع مقدار زمان را از طریق دکمه مربوطه تنظیم کنید، برای مثال: ۴۵ دقیقه؛ یا فقط مدت کوتاهی را بعد از استفاده از تردمیل به انجام حرکت‌های کششی و نوشیدن آب اختصاص دهید.

سرعت – Speed

سرعت معمولا در مایل در ساعت  mph یا کیلومتر در ساعت kph اندازه‌گیری می‌شود. مقدار عددی سرعت را می‌توان با دو دکمه + و – بر روی صفحه نمایش تنظیم کرد. مقدار تغییر سرعت در همه تردمیل برابر نیست، برخی با اعداد زوج ۸،۶،۴،۲ به بالا نمایش داده می‌شوند و برخی دیگر به صورت اعشاری مثلا: ۲، ۱/۲، ۲/۲، ۳/۲ به بالا قابل تنظیم است.

در هر دو مورد شما می توانید مقدار سرعت را بر حسب دلخواه سفارشی کنید. همچنین برخی دیگر از تردمیل‌ها دارای صفحه نمایشی هستند که این دو سبک تغییر سرعت را به صورت توام بر روی کنسول خود دارند، به این حالت که اعداد زوج را برای پرش‌های بیشتر به سرعت بالاتر و اعداد اعشاری را برای تغییر سرعت جزیی با پرش‌های کوتاه است. مقدار سرعت مناسب برای هر کاربری متفاوت است، این مورد بر اساس نوع برنامه تمرینی با تردمیل، اهداف ورزشی و شکل بدن قابل تنطیم شود.

شیب – Incline

این دکمه نمایانگر مقدار تغییر شیب می‌باشد که ممکن است به صورت عددی یا درصدی نمایش داده شود. هنگامی که شیب را افزایش می‌دهید، انگار در تپه یا مسیری شیب‌دار در حال پیاده‌روی یا دویدن هستید.

مقدار شیب در تردمیل‌ها از ۰ تا ۱۵ درصد قابل تغییر است و با استفاده از دو دکمه + و – بر روی صفحه نمایش به اندازه یک واحد تنظیم می‌شود، برای مثال: ۱، ۲، ۳ به بالا.

مسافت – Distance

دلالت بر مقدار مسافت طی شده در طول تمرین دارد. مقدار فاصله در تردمیل معمولا توسط دورسنج تسمه (گردش تسمه) اندازه گیری شده و مانند سرعت با کیلومتر و مایل سنجیده می‌شود. مقدار مسافت طی شده رابطه مستقیمی با مقدار سرعت دارد، هر چه سرعت را افزایش دهید، مسافت طی شده نیز بیشتر خواهد بود.

مانیتور ضربان قلب – Heart Rate Monitor

نرخ ضربان قلب، میزان هر ضربه قلب در دقیقه است. این معیار توسط سنسورهای روی دستگیره‌‎های تردمیل در دو طرف و در جلو قابل اندازه گیری است. تنها لازم است با دستان خود این سنسورها را بگیرید تا مقدار دقیق نرخ ضربان قلب از طریق نمایشگر LCD نمایش داده شود.

این معیار، فوق العاده ضروری است، زیرا مهمترین عامل در نظارت ورزشی در راستای ملاحظات تناسب اندام است. به این معنا که اگر به دنبال کاهش وزن و لاغری با تردمیل هستید، تنها کافی است در محدوده هوازی که در بازه ۸۰% و ۹۰% از نرخ ضربان قلب در حالت معمول است، قرار بگیرید. مانیتور نرخ ضربان قلب دقیقا برای همین منظور بر روی صفحه نمایش تعبیه شده است.

کالری – Calories

این دکمه تعداد کالری‌هایی را که در طول تمرین می‌سوزانید را بر اساس قد، وزن، سرعت، فاصله و شیب نشان می‌دهد. این مقدار را می توان با فشردن دکمه مربوطه تنظیم کرد، برای مثال: کاربری می‌خواهد به اندازه ۵۰۰ کالری بسوزاند، کالری را بر روی ۵۰۰ قرار می‌دهد، سپس تردمیل به صورت خودکار مقدار سرعت، شیب، مسافت و زمان را تنظیم می‌کند تا به هدف کالری سوزی تا ۵۰۰ برسد.

نکته: مهم است که توجه داشته باشید که این محاسبه تقریبی است و همیشه دقیق نخواهد بود.

شاخص سوخت و ساز – METs

به عنوان معادل‌های متابولیک یا شاخص سوخت و ساز شناخته می‌شود، METs به مقدار تخمین زده شده اکسیژن در طول تمرین تبدیل می‌شود. معمولا افراد ۳.۵ میلی لیتر اکسیژن در هر کیلوگرم وزن بدن در هر دقیقه در زمان استراحت می‌سوزانند که معادل MET 1 است.

به عنوان مثال، اگر بر روی صفحه نمایش METs 5 را دیدید، احتمالا شما پنج بار سخت‌تر از زمانی که در حال استراحت بودید، تمرین کرده‌اید و انرژی سوزانده‌اید. تردمیل از قد، وزن، سرعت و شیب استفاده می‌کند تا مقدار METs اکسیژن را محاسبه کند. این تعداد با افزایش سطح آمادگی جسمانی تغییر خواهد کرد.

شروع سریع – Quickstart

دکمه شروع سریع در همه تردمیل‌ها یافت نمی‌شود، با این حال این ویژگی قابلیتی برای برخورداری از تمرینی سریع است. به این معنا که دستگاه مقدار سرعت و شیب را به طور خودکار تنظیم می‌کند، بدون آنکه نیاز باشد کاربر آن را تغییر دهد. این ویژگی راحتی و تمرکز بیشتری را در اختیار ورزشکار قرار می‌دهد.

سرعت متناوب – Speed Interval

همه تردمیل‌ها از این دکمه پشتیبانی نمی کنند، اما اگر دستگاه شما آن را داشت، لازم است از آن به نحوه درستی استفاده کنید. این ویژگی می‌تواند عملکردی عالی برای برنامه تمرینی متناوب باشد.

با فشار دادن دکمه مربوطه و وارد کردن مقدار زمان و وزن خود، شروع کنید. سپس پایین‌ترین سرعت را وارد کنید. پس از آن، بالاترین سرعتی را که می‌خواهید بدوید را وارد کنید. در پایان باری دیگر دکمه Speed Interval را برای شروع تمرین بفشارید.

برنامه‌های از پیش تعیین شده

این برنامه‌ها از طریق دکمه‌هایی با نام Program قابل اجرا هستند. وظیفه آنها فراهم کردن برنامه‌هایی خودکار است، به این شکل که تردمیل به صورت خودکار تمامی تنظیمات را انجام می دهد.

این برنامه‌ها ممکن است شامل: تمرین تپه یا Hill، تمرین Interval و غیره… باشد. مزیت برنامه‌های از پیش تعیین شده در این است که کاربر کاملا در اختیار تردمیل قرار دارد، بدون آنکه تنظیمات صفحه نمایش را به صورت شخصی سفارشی‌سازی کند.

کلام آخر

راهنمای کار با صفحه نمایش تردمیل را در بالا شرح دادیم. لازم است به درستی هر یک را شناخته و در جای مناسب استفاده کنید. همانطور که در بالا بیان شد، کنسول‌ و صفحه نمایش هر یک از تردمیل‌ها در بازار بر حسب نوع برند و مدل می‌تواند تفاوت‌هایی داشته باشد. با این حال، همه آنها دارای دکمه‌ها، برنامه‌ها و مشخصات مشابهی هستند که باعث می شود حتی با خرید تردمیلی جدید، بتوانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

در صورت نياز به تعمير تردمیل خود مي توانيد با استفاده از ثبت درخواست خود، اطلاعات مربوطه را ثبت كنيد، كارشناسان ما براي مشاوره و بررسي دقيق و تعيين تكنسين مرتبط با دستگاه و مشكل مربوطه با شما تماس مي گيرند. پس از آن تكنسين مربوطه به محل شما اعزام شده و پس از تعيين نوع تعمير و قطعات ملزم به تعویض و نيز تعيين هزينه خدمات و قطعات نسبت به تعمير دستگاه شما اقدام مي نمايد.

 
نیاز به خدمات تعمیر تردمیل هستید یا نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید 09130909914
+